Református Ízek Találkozója

Ismét szeretettel várunk mindenkit a Református Ízek Találkozójára 2019. október 4-e és 6-a között, Hajdúnánásra. Az idei találkozó fő témája a bio élelmiszerek és az ökológiai gazdálkodás lesz.

Református Ízek Találkozója
A Református Gasztrokulturális Programok kiemelt célja, hogy összekösse a Kárpát-medencében élő református élelmiszertermelőket, szakmai és baráti közösséget építve ki köztük, megismertetve őket egymással, az eseménynek helyet adó régióval és az ottani gyülekezetekkel. A Református Gasztrokulturális Programokhoz jelenleg kettő nagyobb esemény tartozik, melyet évről-évről megrendezünk.

Hajdúnánás az ősidők óta lakott település az Alföld keleti részén, Debrecen és Nyíregyháza között. Nevének előtagját Bocskai István református hajdúiról kapta, akik mintegy 400 évvel ezelőtt telepedtek meg a környéken. Mára a város szalmafonásáról és kiváló minőségű élelmiszereiről ismert.

Programtervezet:

Október 4. - péntek

• 15:00 -17:30 – Szállás elfoglalása, regisztráció
  • Igei köszöntés, bemutatkozás
  • 18:00 – Sörvacsora és éjszakai fürdőzés (Hajdúnánási Gyógyfürdő, 4080 Hajdúnánás, Fürdő u. 7. sz.)
    • Söreit bemutatja: Szólláth Tibor, Hajdúnánás polgármestere

Október 5. - szombat

• 8:00 – Reggeli
  • 8:30 – Regisztráció
  • 10:00 – Református Ízek megnyitása
    • Igeolvasás, imádság
    • Köszöntések
  • 10:30-tól estig folyamatosan – piac a református templom melletti téren
  • 10:30 – Szakmai előadások, zenei betétek - Dinnyés Józseffel
  • 11:30 - Főzés (A legfeljebb 5 kg húst a szervezők biztosítják majd, kérjük, hogy a jelentkezési lapon jelezze ezt, a hús fajtájának kiválasztásával. A főzéshez az egyéb hozzávalókat és eszközöket (pl.: tüzelő, bogrács, fűszerek) a résztvevőknek maguknak kell biztosítaniuk.)
  • 13:00 – Ebéd
  • 19:00 – Vacsora

Október 6.- vasárnap

• 8:00 – Reggeli
  • 10:00 – Istentisztelet Hajdúnánáson
  • 12:30 – Ebéd

Hozzájárulási díj a programhoz: 10.000 Ft mely tartalmazza a szállást, az étkezéseket és a rendezvényen való részvételt. (Részvételi díjat csak azoknak kell fizetniük, akik szállást és étkezést is szeretnének igényelni.) Újdonság: helyszínen bankkártyával is rendezhető a részvételi díj!

Egyéb költségek: A szervezők kizárólag az előre igényelt étkezési lehetőségeket, az programokon való részvételt, valamint a szállást biztosítják. A többi feláras szolgáltatást, vásárlást mindenki a saját költségére tudja igénybe venni.

A részvételi hozzájárulást és a nevezési díjat az alábbi számlaszámra kérjük átutalni: Magyarországi Református Egyház; 11100104-19024048-36000001 (IBAN: HU19-1110-0104-1902-4048-3600-0001; SWIFT kód: CIBHHUHB) FONTOS: A közlemény rovatban tüntessétek fel: Ízek_saját név (Ízek_Példa_Béla)

Kérjük, hogy akik átutalással fizettek, hozzák magukkal az utalási bizonylatot.

Szervezők: Hajdúnánás  városa, Hajdúnánási Református Egyházközség és a Református Közéleti és Kulturális Alapítvány

További információ a +36 30 576 3692 -as telefonszámon vagy az rkk@reformatus.hu e-mail címen kérhető.

Adatvédelmi_hozzájárulás_GDPR_Refízek