Jótékonysági koncert a kárpátaljaiakért

A Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola megsegítésére adományalapot hoz létre, és jótékonysági koncerttel egybekötött adománygyűjtést is indít – írja az egyetem közleményében. A kezdeményezés a beregszászi Főiskola hallgatói, tanárai és családjaik támogatását tűzte célul, akiknek a megélhetése az ukrajnai háború miatt veszélybe került.

Jótékonysági koncert a kárpátaljaiakért

Trócsányi László, a KRE rektora szerint kiemelten fontos feladat, hogy a magyarországi református egyetem és a határon túli magyar főiskola között több éve fennálló és hagyományosan jól működő szakmai és humán együttműködés fenntartható legyen. Ezért is tartotta fontosnak a KRE vezetősége, hogy jótékonysági koncertet és adományt gyűjtsenek a háború sújtotta ország magyar főiskolájának tanárai, diákjai és azok családjai számára.

A beregszászi II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán online formában jelenleg folyik az oktatás, ezekben a pillanatokban azonban számos oktató és hallgató családjával együtt úton van a magyar határ felé.

Ukrán származású brácsaművész játszik

A KRE jótékonysági koncertjét március 5-én, szombaton 18 órától tartják a budapesti Pozsonyi úti református templomban. A koncerten közreműködik Kokas Dóra csellóművész és férje, az ukrán származású nemzetközi hírű brácsaművész, Maxim Rysanov, akinek családja jelenleg is a háború sújtotta térségben, Kárpátalján él.

Az esemény helyszínét a gyülekezet vezetője, Berkesi Gábor lelkész bocsátja rendelkezésre, áldást mond Balog Zoltán, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke.

A jótékonysági koncerten személyesen is lehetőség nyílik adományok felajánlására. Az eseményen való részvétel regisztrációhoz kötött. Kérik a tisztelt adományozókat, hogy részvételi szándékukat március 4-ig, a jotekonysag@kre.hu e-mail címre jelezzék.

A KRE tájékoztatja mindazokat a magánszemélyeket és cégeket, akik a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola javára, az ott dolgozók és tanulók biztonsága és életkörülményeinek megsegítésére indított humanitárius adománygyűjtésben részt kívánnak venni, pénzadományaikat az alábbi bankszámla számra küldjék:
Bankszámlaszám: 11600006-00000000-97955522
Nemzetközi formátumban, IBAN: HU19116000060000000097955522