BORUM 2023

Idén a dél-baranyai Csúza várja a BORUM-ot. Jöjjön velünk március 3-5. között és legyen tagja egy összetartó, áldott, szakmai közösségnek!

BORUM 2023

A BORUM, a Kárpát-medencei Református Szőlészek és Borászok Fóruma egy évtizede indult útjára. Mivel mindegyik találkozót más-más helyszínen rendezzük meg, így idén a baranyai Csúzára (Horvátország) várjuk a BORUM tagjait. Természetesen most is lesz borverseny, mely mindig komoly kihívás: a Kovács Pál vezette szakmai zsűri döntése alapján a nyertes italok egy évig viselhetik a Magyarországi Református Egyház bora és a Református Közéleti és Kulturális Alapítvány bora címet.

Időpont: 2022. március 3-5. (péntek-vasárnap)

Helyszín: Csúza (Horvátország)

Jelentkezés: 2023. február 20-ig a jelentkezes.reformatus.hu linken megnyíló űrlap segítségével.

A rendezvényen megszervezzük a fehér-, rozé- és vörösborok versenyét. A verseny utolsó napján minden kategóriában győztest hirdetünk: a kategóriagyőztesek közül a szakmai zsűri visszakóstolással választja ki a verseny nyertesét, mely a “Magyarországi Református Egyház Bora - 2023” címet viselheti majd. A kistermelők számára – a már megszokott módon – külön versenyt hirdetünk: a legjobb forgalombahozatali engedély nélküli bor a „Református Közéleti és Kulturális Alapítvány Bora - 2023” címet érdemli ki.

Programtervezet:

Március 3. - péntek

o 17:00 - Vendégek érkezése, regisztráció

o 18:00 - Borvacsora

o 20:00 - Szálláshelyek elfoglalása

Március 4. - szombat

o 8:00 Reggeli

o 9:00 Regisztráció

o 10:00 BORUM megnyitása - Igeolvasás, imádság, köszöntések

o 10:30 – Szakmai előadások

o 13:00 – Ebéd

o 15:00 – Pinceséta

o 19:00 – Borvacsora

Március 5.- vasárnap

o 8:00 – Reggeli

o 10:00 – Istentisztelet

o 11:00 – A borverseny eredményhirdetése, a BORUM 2025-es helyszínének megbeszélése

o 12:00 – Ebéd

Hozzájárulási díj a programhoz (magában foglalja mindhárom napon a programon való részvételt, szállást és ellátást)35.000 Ft/fő (vagy 100 euro.)

Gyerek hozzájárulási díj:

3 év alatt ingyenes,

3-12 év között 12.500 Ft,

12 év felett 25.000 Ft.

18 év alatti gyermek szeszesitalt nem fogyaszthat és csak szülői felügyelettel vehet részt a rendezvényen.

Tisztelettel felhívjuk a figyelmét, hogy a helyszínen a jelentkezési díjra 10%-os kezelési költséget számítunk fel.

Aki csak szombaton venne részt: (kizárólag az alábbiakat foglalja magában – a délelőtti előadásokon, az ebéden és a délutáni pincesétán való részvétel): 25.000 Ft/fő

Borverseny nevezési díja: 3.000 Ft/ bor (tételenként 2-2 palackot kell a zsűri rendelkezésére bocsátani). Helyszínen 4.000 Ft/ bor.

Jelentkezés: 2023. február 20-ig

(Először regisztrálni kell az oldalon, majd utána bejelentkezni az e-mail címmel és jelszóval. Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy egy regisztrációhoz csak egy személy jelentkezését tudjuk figyelembe venni, minden egyes személynek külön regisztráció kell!)

A jelentkezési felületen bankkártyával is ki lehet egyenlíteni a részvételi díjat. Kérünk mindenkit, hogy lehetőség szerint bankkártyával fizessen a regisztrációs felületen – ez semmilyen plusz költségbe nem kerül.

Utalás esetén az alábbi számlaszámra kérjük eljuttatni az összeget 2023. február 20-ig: Református Közéleti és Kulturális Alapítvány; 11713005-20395274 (IBAN: HU27 1171 3005 2039 5274 0000 0000; BIC kód: OTPVHUHB; Bank székhelye: 1051 Budapest, Nádor utca 16.) FONTOS: A közlemény rovatban tüntessék fel: BORUM_saját név (BORUM_Példa_Béla)

A Református Gasztrokulturális Programok kiemelt célja, hogy összekösse a Kárpát-medencében élő református élelmiszertermelőket, szakmai és baráti közösséget építve ki köztük, megismertetve őket egymással, az eseménynek helyet adó régióval és az ottani gyülekezetekkel. A Református Gasztrokulturális Programokhoz jelenleg három nagyobb esemény tartozik, melyet évről-évről megrendezünk: a tavaszi BORUM és az őszi Református Ízek Találkozója mellett még a termésért hálát adó istentiszteletre is várjuk a résztvevőket.

Adatvédelmi tájékoztató BORUM 2023

Bornevezési lap