BORUM 2020

Idén a Tokaj-hegyaljai Erdőbénye várja a református borászokat.

BORUM 2020

A BORUM, a Kárpát-medencei Református Szőlészek és Borászok Fóruma 2013-ban indult útjára. Mindegyik találkozót más-más történelmi borvidéken rendeztük meg: először Sárospatakra, majd Mórra, Bihardiószegre, Hajós/Császártöltésre, Lévára és környékére, Bácskossuthfalvára valamint a bükkaljai Cserépfaluba vártuk a borászokat és érdeklődőket. A programra ellátogatók szakmai előadások segítségével ismerkedhetnek meg a legújabb borászati trendekkel, lehetőségekkel. A BORUM programjainak kiemelt eleme az általunk szervezett borverseny, mely egyszerre lehetőség és kihívás is. Ide mindenki a legjobb borokkal készül, hiszen a szakmai zsűri döntése alapján a nyertes italok méltán viselhetik majd egy évig a “Magyarországi Református Egyház bora” és a "Református Közéleti és Kulturális Alapítvány bora" kitüntető címet.

Időpont: 2020. március 6-8. (péntek-vasárnap)

Helyszín: Erdőbénye (Magyarország)

Március 8.- vasárnap

• 8:00 – Reggeli
  • 10:00 – Istentisztelet Erdőbényén
  • 11:00 - A borverseny eredményhirdetése, és a BORUM 2022-es helyszínének megbeszélése
  • 12:00 - Ebéd

BORUM 2022: Tisztelettel várjuk a 2022-es BORUM helyszínére a meghívásokat – kérjük, hogy ezzel kapcsolatban vegyék fel velünk a kapcsolatot a borum@reformatus.hu – ra írva 2020. február 29-ig.

A Református Gasztrokulturális Programok kiemelt célja, hogy összekösse a Kárpát-medencében élő református élelmiszertermelőket, szakmai és baráti közösséget építve ki köztük, megismertetve őket egymással, az eseménynek helyet adó régióval és az ottani gyülekezetekkel. A Református Gasztrokulturális Programokhoz jelenleg három nagyobb esemény tartozik, melyet évről-évről megrendezünk: a tavaszi BORUM és az őszi Református Ízek Találkozója mellett még a termésért hálát adó istentiszteletre is várjuk a résztvevőket.

Adatvédelmi hozzájárulás - BORUM 2020

Bornevezési-lap 2020