Gyere Szárszóra önkéntesnek!

2023. augusztus 10-13. között Téged is vár a Reformátusok Szárszói Konferenciája - a találkozó teljes időtartama alatt szállást, teljes ellátást, útiköltség-térítést és egyenpólót biztosítunk Neked!

Gyere Szárszóra önkéntesnek!

A konferencia témája: Lelkipásztorok Isten és a nemzet szolgálatában?

Ami a magyar társadalommal történik, az a református egyházzal is történik s fordítva. Ha a jelen egyházának fontos kihívása a lelkipásztori szolgálat funkciójának és minőségének megerősítése, az a nemzet és kisebb közösségei számára a jövő létkérdésévé válik. 2023 a Magyarországi Református Egyházban és a Szlovákiai Református Keresztyén Egyházban is a lelkipásztori hivatás éve. A Reformátusok Szárszói Konferenciája történelmi hagyományainak megfelelően egyházunk és nemzetünk életében is sorsdöntő témákat vitat meg – idén a lelkipásztori szolgálat fókuszba helyezése mellett az egyházi szolgálat tágabb társadalmi dimenzióba helyezésével kiegészítve a megvitatandó témákat.

Programbeosztás: Évről-évre visszatérő kérés volt, hogy szervezzünk olyan programokat, melyekkel nem csak a témát, hanem egymást is jobban meg lehet ismerni. Örömmel jelentjük be, hogy idén ennek a kérésnek eleget téve a konferencia szerkezete is megváltozik: a főelőadások előtt és után vezetett kiscsoportokban lehet majd elmélyülni a témában. A nap közös, kiscsoportos bibliakörrel kezdődik majd, majd előadással és kerekasztal-beszélgetéssel folytatódik. Délutánonként kiscsoportos témafeldolgozással és záróáhítattal készülünk, a rendezvény utolsó napján, vasárnap délelőtt pedig a hagyományoknak megfelelően a résztvevők egy közös, záró istentiszteleten lehetnek lelki közösségben.

Időpont: 2023. augusztus 10-13., csütörtök 10 órától előre láthatóan vasárnap délutánig

Helyszín: Balatonszárszói Soli Deo Gloria Családi Hotel és Konferencia-központ; 8624, Balatonszárszó, Csárda u. 41.

Szállás és étkezés: Az esemény teljes ideje alatt szállást és napi háromszori étkezést biztosítunk. Felhívjuk figyelmedet, hogy az elhelyezés többágyas szobákban történik. A szállások megközelítését minden résztvevőnek egyedileg kell megoldania, de az utazás megtérítését a szervezők vállalják.

Jelentkezési határidő: 2023. július 7. A programra történő jelentkezéssel minden résztvevő elfogadja, hogy a határidő után történő módosítási kérést a szervezők nem tudják figyelembe venni.

Életkori megkötés: a rendezvényre 18 és 35 év közötti önkénteseinket várjuk!

Ami az önkéntesekre vár(hat):

• regisztráció segítése
  • előadások, beszélgetések lebonyolításának segítése (előkészítés, mikrofon eljuttatása a megszólalónak)
  • segítség a helyszínek berendezésében
  • résztvevők informálása a helyszínen (pl.: hol a szállásom? hol lesz az előadás?)

További információ:

e-mail: szarszo@reformatus.hu

telefon: +36-30-576-3692 (Kassai Edina titkárságvezető)

A program a Magyarországi Református Egyház és a Károli Gáspár Református Egyetem támogatásával, a Református Közéleti és Kulturális Alapítvány szervezésében valósul meg.

Adatvédelmi hozzájárulás