Református ízek találkozója

Új gasztrokulturális esemény segíti a reformátusok összetartását: október 12-14. között első alkalommal rendezzük meg a Református ízek találkozóját a horvátországi Kopácson. Az idei találkozó fő témája a paprika lesz.

Református ízek találkozója

Szeretettel hívunk mindenkit 2018. október 12. és 14. között a horvátországi Kopácsra, ahol a fűszerpaprika jelene, múltja és a rá épülő ételek állnak majd a középpontban. Csakúgy, mint a BORUM-on, itt is kiemelt célunk, hogy a találkozók és vásárok segítségével szakmai, baráti közösséget építsünk ki a református élelmiszertermelők között, megismertetve őket egymással, valamint az eseménynek helyet adó régióval és az ottani gyülekezetekkel.

A horvátországi Kopács (Kopačevo) túlnyomóan magyar, református település a Drávaközben, Eszéktől 10 kilométerre északra. A falu híres a kiváló minőségű fűszerpaprikájáról, valamint mellette terül el a Duna-Dráva összefolyásnál kialakult hatalmas lápos terület, mely Európa egyik legnagyobb természetes madárrezervátuma.

Tervezett program:

• Október 12. – péntek
    • 16.00-tól szállás elfoglalása, regisztráció, igei köszöntés, bemutatkozás
    • 18.00-20.00: Vacsora
  • Október 13. – szombat
    • 10.00 - 10.30: Megnyitó – Kopács, Közösségi ház (a szombati nap összes programja ezen a helyszínen lesz megtartva)
      • Köszöntés
      • Áhítat – Szenn Péter – a Horvátországi Református Keresztyén Kálvini Egyház püspöke
    • 10.30 – 11.10: Előadás – Buzogány Dezső
    • 11.15 – 11.30: Zenei betét – Kátai Zoltán énekmondó
    • 11.30 – 12.10: Előadás – Lábadi Károly
    • 12.10 – 12.25: Zenei betét – Kátai Zoltán énekmondó
    • 12.25 – 12.30: Zárás, hirdetések
    • 12.30-tól gasztrokulturális kalandok – paprikás ételek készítése, borok kóstolása a BORUM-on megismert borászokkal valamint szakmai, baráti közösség építése. (A borokat mindenki saját költségére tudja megízlelni.)
  • Október 14. - vasárnap
    • Közös istentisztelet Laskón, Sztáray Mihály reformátor templomában
      • Igét hirdet – Forró László a Királyhágómelléki Református Egyházkerület püspökhelyettese
      • Zenei szolgálatot végez – Hoppál Péter
    • Közös ebéd, pohárköszöntőt mond – Hoppál Péter (templom melletti helyszínen)
    • Hazautazás

Hozzájárulási díj a programhoz (szállás igénylése esetén): 4000 Ft/100 kuna (HRK), mely tartalmazza a szállást, az étkezéseket és a rendezvényen való részvételt. (Részvételi díjat csak azoknak kell fizetniük, akik szállást is szeretnének igényelni.)

Egyéb költségek: A szervezők kizárólag az előre igényelt étkezési lehetőségeket, az programokon való részvételt, valamint a szállást biztosítják. A többi feláras szolgáltatást mindenki a saját költségére tudja igénybe venni.

Jelentkezés: 2018. október 4-ig a jelentkezes.reformatus.hu linken megnyíló űrlap segítségével.

(Csak a szállást igénylőknek kell az oldalon jelentkezniük. Először regisztrálni kell az oldalon, majd utána bejelentkezni egy e-mail címmel és egy tetszőlegesen jelszóval. Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy egy regisztrációhoz csak egy személy jelentkezését tudjuk figyelembe venni, minden egyes személynek külön regisztráció kell!)

A részvételi hozzájárulást az alábbi számlaszámra kérjük átutalni: Magyarországi Református Egyház; 11100104-19024048-36000001 (IBAN: HU19-1110-0104-1902-4048-3600-0001; SWIFT kód: CIBHHUHB) FONTOS: A közlemény rovatban tüntessétek fel: Kopács_saját név (Kopács_Példa_Kata)

Szervezők: Horvátországi Református Keresztyén Kálvini Egyház és a Református Közéleti és Kulturális Alapítvány

Fotó: Romulić Mario - commons.wikimedia.org