HIT 2018

A 2018. október 25-26. közötti rendezzük meg a Hagyomány, identitás, történelem című (HIT2018) konferenciát a Károli Gáspár Református Egyetem Ráday utcai épületében.

HIT 2018

A konferencia célja, hogy minél több történeti megközelítésből (egyház-, művelődés-, társadalom-, mentalitás-, kultúrtörténet, néprajz, teológia) vizsgálja a magyar reformátusság közel fél évezredes történetét, lehetőséget adva arra, hogy a különböző tudományágak művelői bemutathassák eredményeiket.

Az esemény programjával hamarosan jelentkezünk.

A konferenciáról bővebb információ kapható az alábbi elérhetőségen: dr. Lányi Gábor, lanyi.gabor@kre.hu, +36 30 183-2372

Szervezők: Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karának Egyháztörténeti Tanszéke, Babes-Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző Kara és a Református Közéleti és Kulturális Alapítvány.

Helyszín: Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Kar (1092 Budapest, Ráday utca 28.)

Időpont: 2018. október 25-26. (csütörtök-péntek)