Protestáns Sokadalom

Protestáns Sokadalom

A református és az evangélikus egyház rendezvénye hozzá kíván járulni államalapításunk méltó megünnepléséhez. Szeretnénk egyházaink értékeinek felmutatásával családoknak, közösségeknek, gyülekezeteknek és minden résztvevőnek lehetőséget kínálni a közös ünneplésre. Szabadtéri és templomi koncertekkel, tradicionális ételekkel, kézműves programokkal, cserkészfoglalkozással, istentisztelettel és sok-sok jókedvvel várunk mindenkit! Az esemény ingyenes.

Kapisztrán téri színpad

• 10.00 Kaláka együttes – gyermekkoncert
    • Népszerű dallamok és különleges hangszerek – a legendás, kétszeres Kossuth-díjas zenekar versmegzenésítéseit kicsiknek és nagyoknak is ajánljuk.
  • 11.30 „Előttünk tündöklik…” – A Trio Cantio koncertje
    • A Trio Cantio izgalmas zenei utazásra hív a néphagyomány énekeivel, pengetős és ütős hangszerek kíséretében, az egyházi esztendő főbb ünnepei mentén.
  • 13.00 Petőfi, az én barátom – A KaleidoszPók társulat koncertje
    • Petőfi Sándor megzenésített versein keresztül elevenedik meg az idén kétszáz éve született lánglelkű költő alakja és kalandos élete.
  • 14.30–15.15 A magyar néplélek dalai – Kun Ágnes Anna operaénekes és Tóth Sámuel Csaba zongoraművész koncertje
    • Főszerepben a magyar dalrepertoár gazdagsága: népdalokon és szakrális szövegeken alapuló szerzemények – a 19. századtól Bartókon és Kodályon át napjaink zeneszerzőiig.
  • 15.30–16.30 Bemutatkoznak a református művészeti iskolák
    • A dédestapolcsányi Csomasz Tóth Kálmán Református Alapfokú Művészeti Iskola Csomasz Brass Band fúvószenekara.  A Kapisztrán téren a fúvószenekari repertoár remekeit, továbbá klasszikus gyöngyszemek és popzenei slágerek feldolgozásait hallhatjuk.
    • A Pátkai Református Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai. A zongorázni tanulók körében igen népszerű Zongoramesék sorozat darabjai szólalnak meg, a bajai zenepedagógus, Ari-Bencses Anikó zongoratanár-kamaraművész tollából.
    • A nagybajomi Pálóczi Horváth Ádám Református Alapfokú Művészeti Iskola diákjai. Pytel Anna növendékei előadásában Elvis Presley fülbemászó dala, a Can’t Help Falling In Love hangzik el, zongorakísérettel.
    • A parasznyai Pitypalatty-völgyi Református Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Pitypalatty Ifjúsági Fúvószenekara. A muzsika hangjától az Oroszlánkirályig – a Pitypalatty Ifjúsági Fúvószenekar népszerű dallamokat ad elő.
  • 16.45–17.45 A Központi Református Kórus koncertje. A külföldön is sikereket arató kórus a protestáns egyházzene legszebb darabjait hozza el a Kapisztrán térre – a Goudimel-zsoltároktól a kortárs kompozíciókig.
  • 18.00–19.00 Ökumenikus istentisztelet élő közvetítése a Bécsi kapu téri evangélikus templomból. Igét hirdet: Balog Zoltán, a Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke.

Bécsi kapu téri evangélikus templom

• 10.00 Mandák kórus
    • Az Evangélikus Kántorképző Intézet Mandák kórusa az evangéliumot régi és kortárs mesterek többszólamú művei segítségével hirdeti.
  • 11.00 Noé bárkája – interaktív zenés foglalkozás gyermekeknek
    • A jól ismert bibliai történet orgonakíséretes mese formájában elevenedik meg, Bach zenéjével, a gyerekek aktív közreműködésével.
  • 12.00 Budavári Gospel Kórus
    • A tradicionális spirituáléktól a jazzig – a tizenkét éve a Budavári Evangélikus Templom falai közt működő énekegyüttes változatos zenei összeállítása.
  • 13.00–17.00 Orgonamaraton
    • 13.00–13.40 Szeitl Zita
    • 13.40–14.20 Bán István
    • 14.20–15.00 Sárosi Dániel
    • 15.00–15.40 Szilágyi Gyula
    • 15.40–16.20 Finta Gergely
    • 16.20–17.00 Varga Áron
  • 18.00–19.00 Ökumenikus istentisztelet a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának szervezésében. Igét hirdet: Balog Zoltán, a Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke.
  • 20.00 „Maradok” – A BorzsaVári zenekar koncertje
    • A kárpátaljai családi zenekar versmegzenésítésekkel érkezik a Protestáns Sokadalomba – az autentikus népzenéből is merítő dalok fő témája az Isten iránti hála és a hazaszeretet.