Hagyományból épített jövő – Tradíciók, hagyomány átadása a zsidó–keresztény oktatásban konferencia

Konferenciát rendez a Keresztény–Zsidó Tanács Hagyományból épített jövő – Tradíciók, hagyomány átadása a zsidó–keresztény oktatásban címmel. Az eseményen a katolikus, a református és az evangélikus egyházak, valamint a zsidó vallási szervezetek képviselői járják körül a vallásos oktatás és az egyházi iskolák értékeinek témakörét.

A konferencia egyik célkitűzése, hogy hozzájáruljon a keresztény–zsidó párbeszéd ápolásához, egymás értékeinek jobb megismeréséhez, ezáltal szolgálva a társadalmi béke erősítését.

A konferencia 2023. október 18-án (szerda) 14.00 órakor kezdődik a Ráday Házban (1092 Budapest, Ráday utca 28.).

A konferencián a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A részvételi szándékot az esemeny@reformatus.hu e-mail-címen kell jelezni 2023. október 15-ig.